USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Tekirdağ TSO’da Anlatıldı


11.11.2019

KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Tekirdağ TSO’da Anlatıldı

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ile Halk Sigorta A.Ş. işbirliğinde düzenlenen KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Bilgilendirme Semineri, Tekirdağ TSO Konferans Salonu’nda yapıldı. Gerçekleşen bilgilendirme seminerine Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Halk Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Bülent Karan, Tekirdağ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sarı, Halk Sigorta A.Ş. Genel Müdür Yardımcıları, Halkbank Şube Müdürleri ve Yöneticileri, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile çok sayıda firma temsilcisi katılım gösterdi.

Açılış konuşmalarını yapan Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, “Tekirdağ TSO ve Halk Sigorta A.Ş. ile birlikte düzenlemiş olduğumuz ticari alacak sigortası bilgilendirme seminerimize hoş geldiniz. Sizleri şahsım ve kurumum Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası adına saygıyla selamlıyorum.

Değerli konuklar, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen koşulları sağlayan KOBİ’ler, ticari alacak sigortası uygulamasından yararlanabilmektedirler. Bu sistem ile herhangi bir teminata bağlanmamış vadeli satışlardan doğan borcun ödenmeme riski teminat altına alınmaktadır. Mevcut uygulamada ciro kriterinden dolayı alacaklarını teminat altına alamayan KOBİ’lere bu sistem ile ciddi bir imkân sunulmaktadır.

Ticari alacak sigortası uygulaması, anında ya da aynı gün içinde gerçekleştirilen kredi limiti tahsisi ile kesintisiz ticaret imkânı sunuyor. Diğer yandan kolay, hızlı ve pratik başvurusu ve bildirim ekranlarıyla zamandan tasarruf etmenize yardımcı oluyor. Yeni müşteriler bularak satışlarınızı arttırmanıza ve şirketiniz büyümesine katkı sağlıyor. Müşterilerinizi analiz edip, finansal durumlarını izleyerek şirketinizin risk yönetimine katkıda bulunuyor. Kısaca bu uygulama ticari hayatımızı fazlasıyla kolaylaştırıyor. Ben sözlerimi daha da uzatmamak adına öncelikle kurumumuzla işbirliğinde bulunan ve bugün bizlerle birlikte olan Halk Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu nezdinde Genel Müdürümüz Bülent Karan’a, Halk Sigorta A.Ş. yetkililerine ve katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Seminerimizin hayırlı olmasını diliyor, hepinize selam ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Başkan Günay’ın konuşmasının ardından Halk Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Bülent Karan tarafından ticari alacak sigortası ile ilgili sunum yapılarak sistem hakkında detaylı bilgi katılımcılarla paylaşıldı ve soru-cevap kısmının ardından seminer sona erdi.

KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Tekirdağ TSO’da AnlatıldıKOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Tekirdağ TSO’da AnlatıldıKOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Tekirdağ TSO’da AnlatıldıKOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Tekirdağ TSO’da AnlatıldıKOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Tekirdağ TSO’da Anlatıldı
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 56
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2680
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11428
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11676