USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

KEŞAN ODA/BORSA VE İPSALA TİCARET BORSASI 2013 VERGİ ÖDÜL VE TESCİL TÖRENİ


06.12.2014

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası), Keşan TB (Ticaret Borsası) ve İpsala TB (Ticaret Borsası) tarafından düzenlenen “2013 Tescil ve Vergi Ödül Töreni”, 6 Aralık 2014 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Gerçekleşen törene, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Sağlık Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, AK Parti Istanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Edirne Valisi Dursun Ali şahin, TEPAV (Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı) Direktörü Prof. Dr. Necdet Budak, Tekirdağ TSO Başkan Yardımcısı Mestan Özcan, Yönetim Kurulu Üyesi Galip Öge,  çevre il ve ilçelerdeki oda, borsa, kurum ve kuruluş yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve işadamları katıldı. 1 Dakikalık Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlayan ödül töreninin açılış konuşmalarını Keşan TSO Meclis Başkanı Yüksel Alioğlu yaptı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni temsilen törene katılan Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, programa katılamayan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu’nun Ortadoğu Ticaret Merkezi Toplantısı için Amerika’da olduğunu ifade ederek, Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu’nun selam ve sevgilerini iletti. Başkan Günay konuşmasına şöyle devam etti,  “Sayın Başkanımız  Rifat Hisarcıklıoğlu’nun hep vurguladığı gibi birlikte rahmet ve bereket, ayrılık da azap vardır. Keşan Oda/Borsamızı ve İpsala Ticaret Borsamızı birlik ve beraberliklerinden dolayı tebrik ediyorum. Bir ilin kalkınmasının anahtar noktası birlik ve beraberliktir. Marka şehirlerin arkasına bakın bu birliktelik vardır. Dünya artık değişti, artık iller, ilçeler yarışıyor. Keşan ve İpsala TEPAV’la birlikte proje yapıyorlar. Bunu 3 oda ve borsamız birlikte yapıyor. Bunun Türkiye’de de başka örneği yok. Bu birlik ve beraberliğin bozulmasına asla izin vermeyelim. İkinci tablo ise başarılı müteşebbislerimizin, girişimcilerimizin ödül aldığı bu tören. Bu ödüller aslında şunu ifade ediyor; işadamlarımız bu bölgenin insanı için çabalıyor. Keşan, Edirne ve ülkemiz için yatırım yapıyorlar, istihdam sağlıyorlar. Kazandıklarıyla memleketlerine vergilerini ödüyorlar. İşte bu tablo bir işadamı olarak beni gururlandırıyor. O nedenle ödül alacak kardeşlerimizi şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ise yeni hedeflerinin üretim olduğunu vurgulayarak, “Hedefimiz; Ölçek bazında ne üretebiliyorsak yerli olarak üreteceğiz. Artık kendi Ar-Ge’mizi kendimiz yapacağız. Artık anlayışımız inovatif bir anlayış, yenilikçi bir anlayış olacak. Artık başıma icat çıkarma döneminden bir buluşta sen yap dönemine geçmek durumundayız. İnsana ve çevreye saygılı olmayan bir üretimle devam etme şansımız yok”. Ergene Nehrindeki kirliliğe de değinen Fikri Işık, “Üretimi yaparken havayı, suyu, toprağı kirletmeyeceğiz. Bunun ne anlama geldiğini Trakya çok iyi biliyor. şu anda biz Ergene Havzası’nı temizlemekle ilgili 3 milyar liraya mal olacak projeyi hayata geçiriyoruz. 5 tane organize sanayi bölgesinde 5 tane büyük arıtma tesisi kuruyoruz. Artık organize sanayilerden bir tek gram arıtılmamış, katı veya sıvı deşarj yapılmayacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Tescil ve Vergi Törenine geçildi. İlk olarak Keşan Ticaret Borsası ve İpsala Ticaret Borsası’nın tescil töreni yapıldı. Tescil töreninden sonra 2013 yılı vergi rekortmenlerine ödülleri verildi. Daha sonra kurumlar vergisi sıralamasına giren ilk 20 firmaya ödülleri Bakan Işık ile törene katılan protokol üyeleri tarafından verildi. Kurumlar Vergisinde sıralamaya girenlere verilen ödüllerin ardından ise 2013 yılında Gelir Vergisi sıralamasına giren 20 kişiye plaketleri verildi. Törende son olarak yurt dışına ihracat yapan ilk 5 firma ve en çok istihdam sağlayan 5 firmaya da Fikri Işık tarafından plaket takdim edildi. Daha sonra ise Enez ve İpsala’da da Kurumlar Vergisi ve Gelir Vergisi’nde sıralamaya giren firmalara protokol üyeleri tarafından plaketleri verildi.

KEŞAN ODA/BORSA VE İPSALA TİCARET BORSASI 2013 VERGİ ÖDÜL VE TESCİL TÖRENİKEŞAN ODA/BORSA VE İPSALA TİCARET BORSASI 2013 VERGİ ÖDÜL VE TESCİL TÖRENİKEŞAN ODA/BORSA VE İPSALA TİCARET BORSASI 2013 VERGİ ÖDÜL VE TESCİL TÖRENİKEŞAN ODA/BORSA VE İPSALA TİCARET BORSASI 2013 VERGİ ÖDÜL VE TESCİL TÖRENİKEŞAN ODA/BORSA VE İPSALA TİCARET BORSASI 2013 VERGİ ÖDÜL VE TESCİL TÖRENİKEŞAN ODA/BORSA VE İPSALA TİCARET BORSASI 2013 VERGİ ÖDÜL VE TESCİL TÖRENİKEŞAN ODA/BORSA VE İPSALA TİCARET BORSASI 2013 VERGİ ÖDÜL VE TESCİL TÖRENİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 8
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 0
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7336
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7539