USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

İSTANBUL TİCARET BORSASI YETKİLİLERİ TEKİRDAĞ TSO BAŞKANI CENGİZ GÜNAY’I ZİYARET ETTİ


07.11.2017

İSTANBUL TİCARET BORSASI YETKİLİLERİ

TEKİRDAĞ TSO BAŞKANI CENGİZ GÜNAY’I ZİYARET ETTİ

 

İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Erkan Özefe, Mustafa Kamar, Meclis Üyesi Emin Demirci, Genel Sekreter Ali Yavuz Yiğit, Genel Sekreter Yardımcısı Melike Ertekin, Laboratuvar Şubesi Müdürü Özlem Kocabıyıkoğlu ve Müşavir Denizhan Dere, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ı makamında ziyaret ettiler.

Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, “Öncelikle nazik ziyaretiniz adına şahsım ve kurumum adına sizleri misafir etmekten büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim, hoş geldiniz. Sizlere odamız hakkında kısaca bilgiler vermek istiyorum. Odamız 1925 yılında kurulmuş fakat bu tarihin öncesinde de oda olduğuna dair belgeler, bilgiler bulunuyor. Tekirdağ kent merkezi Süleymanpaşa’da çok sayıda gayrimüslim tarafından işletmeler olduğunu ve birçok ülkenin ticaret ataşeliğinin hizmet verdiği biliniyor. İlimiz tarım ve hayvancılık, sanayi üretimi, lojistik ve hizmet sektörleri ile ön plana çıkıyor. Tarımda hastalıklardan ari bir bölgeyiz bu nedenle ayrıcalıklı bir özelliğimiz var diğer yandan sanayi üretiminde ulusal ve uluslararası üretim yapan firmalarımız bulunuyor. Lojistik alanında özel bir lokasyona sahibiz, bir buçuk saat mesafede İstanbul, Bulgaristan ve Yunanistan’a ulaşılabiliyor buradan ve hizmet sektörü ile de her geçen gün gelişen ve değişen bir Tekirdağ görüyoruz. İlimiz Türkiye’nin önemli üretim merkezlerinden biri ve gelecekte Tekirdağ daha da değerli bir kent olarak karşımıza çıkacak.” ifadelerini kullandı ve ziyaretleri adına İstanbul Ticaret Borsası yetkililerine teşekkür etti.

 

İstanbul Ticaret Borsası heyeti, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Ziraat Fakültesi ile birlikte bir çalışma içinde olduklarını, 1950 ve öncesine ait tohumları yeniden üretime geçirme ve gen haritalarının çıkarılma noktasında yürütülen çalışmalara dair bilgiler verdiler. Gündeme ilişkin birçok konuda fikir alışverişinde bulunulmasının ardından İstanbul Ticaret Borsası yetkilileri Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay’a günün anısına hediye takdiminde bulundu. Toplu fotoğraf çekilmesinin ardından İstanbul Ticaret Borsası heyeti odamızdan ayrıldı.

İSTANBUL TİCARET BORSASI YETKİLİLERİ  TEKİRDAĞ TSO BAŞKANI CENGİZ GÜNAY’I ZİYARET ETTİİSTANBUL TİCARET BORSASI YETKİLİLERİ  TEKİRDAĞ TSO BAŞKANI CENGİZ GÜNAY’I ZİYARET ETTİİSTANBUL TİCARET BORSASI YETKİLİLERİ  TEKİRDAĞ TSO BAŞKANI CENGİZ GÜNAY’I ZİYARET ETTİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 9
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1616
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7130
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7418