USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

İSTANBUL TİCARET BORSASISINDAN TEKİRDAĞ TSO YA ZİYARET


25.12.2015

İSTANBUL TİCARET BORSASISINDAN TEKİRDAĞ TSO YA ZİYARET

 

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, İstanbul Ticaret Borsası Meclis Üyesi Osman Berberoğlu, İstanbul Ticaret Borsası 3.Meslek Komitesi Başkanı Abdullah Çerman ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Teşkilat Başkanı Musa Kurt Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiler. Gerçekleşen görüşmeye Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay ile Genel Sekreter İrfan Ekici katıldılar.

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, “şahsım ve kurumum adına yapmış olduğunuz ziyaretiniz için sizlere teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum” dedi. Tekirdağ’ı 4 ana başlıkta incelemek gerektiğini ifade eden Başkan Günay, “Tekirdağ tarım, sanayi, lojistik ve hizmet sektörlerinde ön plana çıkıyor. Tarım da ülke ortalamasının üstünde bir verim var bu topraklarda. İstanbul gibi megakent yanı başımızda duruyor, bizim için inanılmaz bir potansiyeli barındırıyor. Tarım ürünlerimizde, ürün desenini değiştirmemiz gerekiyor. Sanayi olarak incelediğimizde Türkiye’nin en gelişmiş sanayi illerinden birisiyiz. İrili ufaklı 2000’e yakın sanayi tesisimiz var. Hali hazırda bu kadar sayıya daha hizmet verebilecek kapasitemiz mevcut. Tek sıkıntımız bu şirketlerimizin şirket merkezlerinin İstanbul’da yer alması, buda bize dezavantaj sağlıyor. Lojistik başlığı adı altında baktığımızda ise 3 tane dış ticaret limanımız bulunuyor. Çanakkale-Tekirdağ-Kınalı-İstanbul Otabanı, duble yollarımız, tren ağımız ve havaalanımızla her türlü imkana sahibiz. Hizmet sektörü ile ilgili olarak da ilimizin ve bölgemizin dinamiklerini hayata geçirecek projelerin tamamlanması ile ilimiz yerli ve yabancı yatırımcıların yatırımlarını yapabileceği bir cazibe merkezi haline gelecektir” dedi.

 

Sıcak karşılanmalarından dolayı Başkan Günay’a teşekkür eden heyet, günün anısına Başkan Günay’a plaket takdimi yaptılar. Gündeme dair birçok konuda karşılıklı fikir alış verişinde bulunulması ile toplantı sona erdi.

 

 

İSTANBUL TİCARET BORSASISINDAN TEKİRDAĞ TSO YA ZİYARETİSTANBUL TİCARET BORSASISINDAN TEKİRDAĞ TSO YA ZİYARETİSTANBUL TİCARET BORSASISINDAN TEKİRDAĞ TSO YA ZİYARET
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 31
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1638
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7152
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7440