USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

IĞDIR TSO ORTAOKULU HİZMETE AÇILDI


19.10.2015

IĞDIR TSO ORTAOKULU HİZMETE AÇILDI

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Aralık ilçesinde yaptırılan ortaokulun açılış töreninde yaptığı konuşmada, Iğdır’ın üç ülkeye sınır komşusu olduğuna vurgu yaparak, üç ülkeye komşu olmanın ticari hacminin büyük olması demek olduğuna dikkat çekti.​

 

Ticaretin olduğu yerde zenginliğin olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “İşte bu kapsamda Iğdır’ın önü açıktır. Iğdır'ın ekonomik göstergeleri de zaten bunu söylüyor. Bakıldığında Türkiye’nin birçok yerin değerlerinde Iğdır’ın ekonomik verileri üstün görülüyor. Sevgili Öğrenci kardeşlerimi burada kutlamak istiyorum Türkiye’nin en uç noktasında yaşıyorsunuz Aralık’ta yaşıyorsunuz; O zaman buradaki öğrenci kardeşlerimize annelere çok iş düşüyor. Çünkü diğer bölgelere göre daha çok çalışmaları, daha çok çaba göstermeleri gerekiyor ve onların yürümek yerine koşmaları gerekiyor. Burada okumanın şansızlık yerine tam tersine bir şans olarak görmek gerekiyor. O zaman başarıya ulaşma şansımız daha büyük olur. Bu bölgelerden yetişen çok büyük şahsiyetleri örnek göstere biliriz” dedi.

 

 Gerçekleşen açılış törenine, Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yetkilileri ve çok sayıda veli katıldı.

 

Geleceği kurgulamak adına eğitime yatırım yapılmasının önemini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, "Eğitim yatırımlarıyla sadece siz değil, şehriniz, ülkeniz kazanıyor" dedi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı da okulun hayırlı olması dileğinde bulundu. Öğrencilere çok çalışmaları tavsiyesinde bulunan Aşcı, "Hükümet olarak 2002 yılından bu yana eğitime ve sağlığa bütçeden en fazla payı ayırdık. Nerede eğitim ihtiyacı varsa hükümet orada olmuştur" diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve Bakan Aşcı, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti. Daha sonra TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve Bakan Cenap Aşcı, geçen ay uğradıkları bombalı terör saldırısında şehit düşen Dilucu Gümrük Kapısı'nda görevli 13 polisin anısına saldırının gerçekleştiği noktaya karanfil bırakarak, dua ettiler.

IĞDIR TSO ORTAOKULU HİZMETE AÇILDIIĞDIR TSO ORTAOKULU HİZMETE AÇILDIIĞDIR TSO ORTAOKULU HİZMETE AÇILDIIĞDIR TSO ORTAOKULU HİZMETE AÇILDIIĞDIR TSO ORTAOKULU HİZMETE AÇILDIIĞDIR TSO ORTAOKULU HİZMETE AÇILDI
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 52
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2676
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11424
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11672