USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

HAYIR SEVER İŞADAMI AHMET YÖRÜK TARAFINDAN YAPTIRILAN HAKKI YÖRÜK SAĞLIK YÜKSEKOKULU TÖRENLE AÇILDI


11.12.2015

HAYIR SEVER İŞADAMI AHMET YÖRÜK TARAFINDAN YAPTIRILAN HAKKI YÖRÜK

 SAĞLIK YÜKSEKOKULU TÖRENLE AÇILDI

 

Edirne’nin Keşan ilçesinde 25 Kasım 2013 tarihinde temeli, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından atılan İşadamı Ahmet Yörük’ün, babası Hakkı Yörük adına yaptırdığı Trakya Üniversitesi Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu’nun açılış töreni geniş katılımla 11 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirildi. Açılış törenine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanı sıra, Edirne Milletvekilleri Rafet Sezen, Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, TTSO Başkan Yardımcısı Galip Öge, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Çevre ilçelerdeki Oda/Borsa Başkanları, Akademisyenler, Protokol üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Açılış kurdelesinin kesilmesi ile başlayan törende, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından işadamı Ahmet Yörük ile Trakya Üniversitesi Rektörü Yener Yörük konuşma yaptı. Konuşmaların ardından İşadamı Ahmet Yörük’e, Trakya İş Dünyası temsilcileri adına plaket verildi.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nın da üyesi olan hayırsever iş adamı Ahmet Yörük tarafından babası adına yaptırılan okul, Keşan’ın, Edirne’nin ve Trakya’nın sağlık sektöründe ihtiyacı olan, sağlık personeli ihtiyacına cevap verecek nitelikte olma özelliği ile bu yıl 65 öğrenci, ilk iki yıl içerisinde kapasitesini 5 katına çıkacak sonrası için de 1000 öğrenciye ulaşması hedefleniyor.

 

Programda konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, böyle güzel bir eserin Keşan’a ve Türkiye’ye kazandırılmasından dolayı hayırsever işadamı Ahmet Yörük’e teşekkürlerini iletirken, okula ismi verilen merhum Hakkı Yörük’e de Allah’tan rahmet dilediğini söyledi. Hayırseverlerin yardımlarıyla birçok eserin ülkeye kazandırıldığını belirten Bakan Müezzinoğlu, "Hayırseverlerimizle, gerek Keşan’da, gerek Edirne’de, gerekse Türkiye’de çok farklı hizmetlerin oluşturulmasında bir köprü görevi gördük" dedi.

 

 

HAYIR SEVER İŞADAMI AHMET YÖRÜK TARAFINDAN YAPTIRILAN HAKKI YÖRÜK   SAĞLIK YÜKSEKOKULU TÖRENLE AÇILDIHAYIR SEVER İŞADAMI AHMET YÖRÜK TARAFINDAN YAPTIRILAN HAKKI YÖRÜK   SAĞLIK YÜKSEKOKULU TÖRENLE AÇILDI
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 12
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1619
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7133
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7421