USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Güney Afrikaya Gezisi


      Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 3-5 Ekim 2011 tarihlerinde Güney Afrika Cumhuriyeti'ne resmi bir ziyaret gerçekleştireceği bildirilmektedir. Söz konusu ziyaret kapsamında, Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan'ın katılımları ile, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu Birliğimiz organizasyonunda; Türkiye ihracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye işadamları ve Sanayiciler Kontederasyonu (TUSKON), Türk İşadamları ve Sanayiciler Derneği (TÜSİAD), Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MUSIAD), Tüm Sanayici ve işadamları Derneği (TÜMSIAD), Dış Ekonomi ilişkiler Kurulu (DEİK) ve Anadolu Aslanları Derneği (ASKON) başta olmak üzere benzeri kurum ve kuruluşların işbirliği ile 3-5 Ekim 2011 tarihlerinde, Güney Afrika 'ya yönelik olarak bir Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti düzenlenecektir.

                        Türkiye ile Güney Afrika Cumhuriyeti iş çevreleri arasındaki ticaret, müteahhitlik, karşılıklı yatırım ve işbirliği imkanlarının görüşüleceği, Türkiye - Güney Afrika Cumhuriyeti İş Forumunda , Türk işadamlarının ülkedeki muhattapları ile bir araya gelmeleri sağlanacaktır.

                        Sahra Altı Afrika' nın en büyük pazarı ve Sahra Altı Afrika ülkelerine giriş için uygun basamak olan Güney Afrika Cumhuriyeti, enerji ve ulaşım projeleri başta olmak üzere 2011 - 2014 yılları arasında 121 milyar dolar altyapı yatırımı yapmayı planlamakta olup parakente sektörü cirosunun 2011 yılında 76,13 milyar dolar'dan 2015 'de 114,19 milyar dolara yükseleceği tahmin edilmektedir.

                        Ziyarette müteahhitlik, tekstil ve hazır giyim, mücevherat, otomotiv, makine ve aksamı, elektrik elektronik, turizm gıda olmak üzere potansiyel arz eden diğer tüm sektörlerde faliyet gösteren firmalarımızın katılmasında yarar görülmektedir.

                         Söz Konusu ziyarete katılmak isteyenlerin 2500 Euro tutarındakiv avans ödeme bedelinin ödendiğini gösteren katılımcının isminin de kayıtlı olduğu ödeme dekontu ile birlikte en geç 30 Eylül 2011 günü Odamıza başvurmaları gerekmektedir.

 

* Süre Kısıtı nedeniyle avans ödemelerinni tercihen Türkiye İş Bankası üzerinden yapılması oluşabilecek gecikmeleri önleyecektir.Günlük Ziyaretçi Sayısı : 17
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2722
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11470
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11718