USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Günay İş Yeri Sahiplerine Destek Çağrısında Bulundu


17.04.2020

Günay İş Yeri Sahiplerine Destek Çağrısında Bulundu

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, iş yeri mülk sahiplerinden kiralara yönelik işletmelere destek olmaları için çağrıda bulundu.

Başkan Günay, içinden geçilen zor sürecin herkesin yaşamında maddi ve manevi olumsuzluklara sebebiyet verdiğine dikkat çekerek, canlılığını kaybeden Tekirdağ merkez ve ilçelerimiz başta olmak üzere mülk sahiplerini esnafa destek olmaya davet ederek “Bu süreçte İş yeri kiralarınızda indirim ve ertelemeye gidin” ifadelerini kullandı.

Günay konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“Bu süreci birlikte en az zararla atlatabilmek için en güçlü silahlarımızdan biri de birbirimize destek olmak. Kuşkusuz bu salgın herkesi etkiledi ve etkilemeye de devam edecek. Herkes üzerine düşeni hassasiyetle yerine getirdiği takdirde sosyal ve ekonomik olumsuzlukları minimum seviyeye çekebiliriz. Yaşanan salgın ve alınan tedbirler nedeniyle neredeyse durma noktasına gelen ticari faaliyetler ticaret erbabını zor durumda bırakmakta. Özellikle Merkez Süleymanpaşa ve ilçelerimizde yüksek kiralar ödeyerek faaliyetlerine devam eden üyelerimiz şu an kepenk kapatmış durumda. Ancak kiralar işlemeye devam ediyor. Mülk sahiplerinden toplumsal dayanışma çerçevesinde mülk sahibi – kiracı ilişkisinin de zedelenmemesi için esnafımıza destek olmaları için çağrı yapıyoruz. Başta virüs tedbirleri kapsamında faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan işyerlerinin mülk sahipleri olmak üzere, esnaftan kira bedellerinde indirim/öteleme ve bir süre kira almama gibi uygulamalar ile destek olmalarını bekliyoruz.” dedi.

 

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 1
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2461
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11635
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11883