USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Günay: Yeniden yapılandırmada tarihi fırsatı kaçırmayın!


31.08.2016

Günay: Yeniden yapılandırmada tarihi fırsatı kaçırmayın!

6736 Sayılı ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’ Cumhurbaşkanı tarafından onaylandı ve Resmi Gazete’de yayımlandı. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası, söz konusu kanun ile getirilen kolaylıklar hakkında üyelerini ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla 2 ve 5 Eylül tarihlerinde iki adet bilgilendirme toplantısı düzenliyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, üyelerini, yapılandırma fırsatını kaçırmamaları konusunda uyararak düzenleyecekleri toplantılara katılmaya davet etti.

Kamuoyunda kısaca ‘Vergi Affı’ olarak bilinen 6736 Sayılı ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’ Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra kanun ile ilgili hem hükümet kanadından hem bürokratlardan ve hem de iş dünyasından kamuoyunu bilgilendirici açıklamalar yapılmaya başlandı.

Vergi borçlarından trafik cezalarına, SGK primlerinden oda ve borsa alacaklarına kadar çok çeşitli kalemde ödemeyi kapsayan düzenleme toplumun oldukça büyük bir kesimini ilgilendiriyor. Bu kesimlerin başında sanayici, işletme ve işverenler gelirken Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerini bilgilendirmek üzere kolları sıvadı.

Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, konu ile ilgili olarak iki adet bilgilendirme toplantısı düzenleyeceklerini açıkladı. ‘2 Eylül tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu Tekirdağ İl Müdürlüğümüz ile birlikte düzenleyeceğimiz toplantıda 6736 Sayılı Kanun’un SGK ayağı masaya yatırılacak; 5 Eylül tarihinde ise Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanlığımız ile Kanun’un vergi kısmını ele alacağız. Toplantılara katılan üyelerimiz, yeni düzenlemeler hakkında en yetkin ağızlardan bilgi alabilecekler.’ İfadesini kullanan Günay, Tekirdağ iş dünyasını düzenlenecek olan bilgilendirme toplantılarına katılmaya şu sözlerle davet etti; ‘Yapılandırma ile ilgili olarak son başvuru tarihi 31 Ekim 2016. Biz yine de üyelerimizi, başvurmak için son günü beklememeleri konusunda uyarıyoruz. Üyelerimizi, bu tarihi fırsatı kaçırmamak üzere gerekli bilgiyi ilk ağızdan edinmek için 2 ve 5 Eylül tarihlerinde odamıza bekliyoruz.’

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 1
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2461
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11635
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11883