USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

GÜNAY: TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN TEMELLERİNİN ATILDIĞI, EGEMENLİĞİN İLAN EDİLDİĞİ VE GELECEĞİMİZİN GARANTİSİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ŞENLİK OLAN 23 NİSAN MİLLETİMİZE KUTLU OLSUN!


21.04.2017

 

GÜNAY: TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN TEMELLERİNİN ATILDIĞI, EGEMENLİĞİN İLAN EDİLDİĞİ VE GELECEĞİMİZİN GARANTİSİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ŞENLİK OLAN 23 NİSAN MİLLETİMİZE KUTLU OLSUN!


Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Günay mesajında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulması ile egemenliğin millete geçtiğini ve Tür...k toplumunun, demokratik bir ortamda hak ve özgürlükleri kullanabilmenin bilinciyle yeniden şekillendiğini belirtti.
Günay, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihinin; kader birliği yapmış, istiklal ve istikbal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz Türk Milleti için bir dönüm noktası olmuştur. İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu günlerde doğan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin; milli birliğin, milli mutabakatın, milli egemenliğin en somut tecellisi olduğu, Türk Milletimizin tarihinde yeni bir dönemin başlangıcı olan, devletimizin temellerinin atıldığı, milli kurtuluş savaşımızın Büyük Millet Meclisi tarafından yürütülmeye başladığı günün 97. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.”

“Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığının teminatının çocuklar olduğunu her fırsatta dile getiren Ulu Önder Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı böylesine önemli bir günü sevgili çocuklarımıza bayram olarak armağan etmesi, geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımıza duyduğu sevgi ve güvenin bir göstergesidir. Bizlere emanet edilen; ulusal egemenlik, demokrasi ve laiklik kavramları da çocuklarımızın emin ellerinde geleceğe taşınacaktır. İnanıyoruz ki; yarınların Türkiye’si çocuklarımızla daha aydınlık, daha mutlu, daha gelişmiş ve kalkınmış olacaktır. Bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, egemenliğin ilan edildiği gün, diğer taraftan yarının büyükleri, geleceğin garantisi çocuklarımız için bir şenlik olan 23 Nisan’ı Yüce Türk Milletine hediye eden Ulu Önder Atatürk’e şükran ve minnet duygularımızı bir kez daha yineliyor ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın milletimize kutlu olmasını diliyorum.” dedi.

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 4
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2383
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11557
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11805