USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Günay: Sosyal Güvenlik Haftası Kutlu Olsun!


16.05.2017

Günay: Sosyal Güvenlik Haftası Kutlu Olsun!

 

Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında SGK İl Müdürü Fatma Derya Alan, SGK İl Müdür Yardımcısı Alphan Kara, SGK Süleymanpaşa İlçe Müdürü  Teoman Yılmazlar, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ı ziyaret etti.

Sosyal Güvenlik Haftası münasebetiyle kutlama etkinlikleri çerçevesinde SGK İl Müdürü Fatma Derya Alan, “Sosyal Güvenlik Kurumunu paydaşlarına tanıtmak, sosyal güvenlik reformunu anlatmak, sosyal güvenlik kavramının toplumumuzun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşlarımızı hak ve yükümlülükler konusunda bilgilendirmek, toplumda sosyal güvenlik bilinci oluşmasına katkı sağlamak amacıyla her yıl tüm yurtta 16 Mayıs’ı içeren haftanın ‘Sosyal Güvenlik Haftası’ olarak kutlanmaktadır. ”dedi.

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fatma Derya Alan ve SGK yetkililerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve teşekkür etti. Başkan Günay, “Toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren sosyal güvenlik sistemine ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na, içerisinde bulunduğumuz bu hafta nedeniyle tüm tarafların sahip çıkacağına ve kurumun sunduğu hizmetlerin kalitesini arttırıp, vatandaşların memnuniyetini kazanma yolunda gayretli ve özverili çalışma gösterdiğine inancımız tamdır. Sosyal Güvenlik Kurumları hizmeti vatandaşların ayağına kadar götürmüş, e-devlet hizmetleri aracılığı ile 59 uygulamada hizmet vermektedir. Ayrıca ALO 170 vasıtasıyla vatandaşlara bilgi vermekte ve bakanlık ile bankalar arasında imzalanan protokol neticesinde emeklileri promosyon imkanı sağlanmıştır. Kayıt dışı istihdam ile mücadele, yeniden yapılandırma ile borçlarını ödeyenlere emekli olma imkanı, genel sağlık sigortası sisteminde yapılan reformlar, çalışma hayatında milli seferberlik, işverenlere asgari ücret desteği, işverenlere prim erteleme imkanı gibi bir çok konuda çalışmalar ülkemiz için yürütülmektedir. İşte tüm bu hizmetlerin yürütülmesi aşamasında güvenli ve huzurlu bir gelecek ortamı oluşturulmasına, başta işverenlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızdan hassasiyet beklenmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle başta SGK İl Müdürümüz, SGK çalışanlarının ve vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

 

Günay: Sosyal Güvenlik Haftası Kutlu Olsun!
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 17
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2722
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11470
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11718