USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Günay: Şehit ve Gazilerimiz ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan birer abideleridir.


18.09.2018

Günay: Şehit ve Gazilerimiz ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan birer abideleridir.

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Vatanın bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü ve ebedi varlığını korumak, milletin birlik, beraberlik, barış ve huzuru için canları pahasına mücadele verip, o yüce makama ulaşan şehitlerimiz ve gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan birer abideleridir. Manevi değerlerimizde en büyük mertebe olan şehitlik makamı ile birlikte yâd edilen ve milletimizin gönlünde seçkin bir yeri olan Gazilik mertebesi; milletimizin bağımsızlığı ile inançları uğrunda mücadele eden ve bu konuda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan kahraman vatan evlatlarının hak ettiği müstesna bir mertebedir.

Biz de Gaziler Günü dolayısıyla yaşadığımız toprak parçasını vatan kılan ve inançlarımızı çiğnetmeyen şehitlerimizi rahmetle anıyor ve gazilerimizi de daima minnet ve şükranla yâd ediyoruz. Bizlere var olma bilincini aşılayan şehit ve gazilerimizin aziz hatırası, bütün Türk Milletinin ruhunda ebediyen canlı kalacaktır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor ve yaşayan gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.” dedi.

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 52
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1724
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7238
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7526