USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Günay: OHAL, gerekli ve yerinde bir karardır


22.07.2016

Günay: ‘OHAL, gerekli ve yerinde bir karardır.’

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, MGK’da alınan Olağanüstü Hal kararı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. OHAL’i kritik dönemde alınmış yerinde bir karar olarak değerlendiren Günay, Türk milletini ve Tekirdağlıları devletin arkasında durmaya çağırdı.

Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay yaptığı açıklamada milletçe büyük bir badire atlattığımızı ve milli iradeye kastedenlerin yargı önünde hesap verebilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından açıklanan OHAL kararının gerekli ve yerinde olduğunu belirtti. Günay açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“OHAL, sivil ve özgür hayatın sağlıklı bir şekilde devam etmesi ve milletin canına, malına ve devletine göz dikmiş darbecilerin bir an evvel kanunun karşısına çıkartılabilmeleri ve yeni kalkışmalara cesaret edememeleri için uygulanacaktır.

Hain darbe girişimi henüz engellendi. Milletçe kritik bir süreçten geçiyoruz. Devletimiz kendine yönelen tehditlere karşı gerekli mekanizmaları işletme hakkına sahiptir. Burada önemli olan kişisel hak ve özgürlüklerin sekteye uğramaması ve ekonomimizin olağan seyrinde devam etmesidir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve ekonomi ile ilgili yetkililerimiz bu konuda gerekli açıklamaları yapmışlardır. OHAL, ekonomimizi etkilemez, aksine güven getirir. Unutulmamalıdır ki OHAL, Batı’nın ileri demokrasilerinde de lüzum u halinde tatbik edilen bir uygulamadır. Bunun en yakın örneğini Fransa’da görüyoruz ki Fransa geçtiğimiz günlerde OHAL durumunu 6 ay uzatma kararı almıştır. Gün, birlik ve beraberlik ve milletçe devletimizin arkasında durma günüdür.”   

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 56
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2783
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11531
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11779