USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

GÜNAY: Odamıza Kayıtlı İSO İlk 500’de Yer Alan Firmalarımızı Tebrik Ediyor, Bizlere Bu Sevinci Yaşattıkları İçin Teşekkür Ediyorum.


07.06.2017

GÜNAY: Odamıza Kayıtlı  İSO İlk 500’de Yer Alan Firmalarımızı Tebrik Ediyor, Bizlere Bu Sevinci Yaşattıkları İçin Teşekkür Ediyorum.

 

Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesi açıklandı. Bu yıl listede Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı iki firma yer aldı. Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, İSO tarafından yapılan anketle hazırlanan 2016 yılı Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına giren iki firmayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.  

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı ve Tekirdağ TSO görev sınırları içerisinde faaliyet göstermekte olan 2016 yılı ilk 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde 226. Sıradan 220. sıraya yükselen Reka Bitkisel Yağlar San. ve Tic. A.Ş., ve bu yıl listeye ilk kez 472. sıradan giren Eksun Gıda Tar. San. Tic. A.Ş. firmalarının listede yer almasından dolayı gurur duyduklarını ifade eden Başkan Günay,  “Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz ve yakın coğrafyamızda bitmek tükenmek bilmeyen kaos senaryoları oynanıyor. Etrafımız adeta ateş çemberi. Dünya ekonomisinde de daralma söz konusu. Tüm zorluklara rağmen Tekirdağ TSO’ya kayıtlı iki firmamızın sıralamada yer almasının anlamı ve önemi bizler için çok büyüktür. Bugün Türkiye’nin en büyük firmaları arasına girerek bizlere bu sevinci yaşatan firmalarımızın ilimiz ekonomisine katkıları için bir meslek odası başkanı olarak şahsım ve Tekirdağ TSO adına teşekkür ediyorum.

Gurur kaynağı olan firmalarımız ülkeye sağladıkları katma değerle mücadeleyi, cesareti, inancı, azmi ve iradeyi temsil ettiler. Üretimin ve istihdamın, ihracatın gerçek kahramanları olan bu işletmelerimiz şehrimizin kalkınmasında ve markalaşmasında önemli bir rol üstlendiler. Hepimizin ortak amacı daha gelişmiş bir Türkiye ve daha zengin bir Tekirdağ.  Temennimiz ve çabamız listeye giren firmalarımızın sayısının daha da artmasıdır.” diye konuştu.

 

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 2
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 0
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7652
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7855