USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

GÜNAY: HUZURA KASTEDEREK KAOS ORTAMIYLA AMAÇLARINA ULAŞMAYI UMUT EDENLER ASLA BAŞARILI OLAMAYACAKLAR!


20.12.2016

GÜNAY: HUZURA KASTEDEREK KAOS ORTAMIYLA AMAÇLARINA ULAŞMAYI UMUT EDENLER ASLA BAŞARILI OLAMAYACAKLAR!

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,  Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a karşı düzenlenen silahlı saldırıyı şiddetle kınadığını söyledi. Günay, saldırının kabul edilemez olduğunu ifade ederek, huzura kastederek, kaos ortamıyla amaçlarına ulaşmayı umut edenlerin asla başaramayacaklarını belirtti. Günay ayrıca, Türkiye’nin üstlendiği rol ile bulunduğu coğrafyanın barış ve istikrar umudu olduğunu ifade etti.

Tekirdağ TSO Başkanı Günay mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Sayın Andrey Karlov’un, Çağdaş Sanatlar Merkezi'ndeki resim sergisinin açılışı sırasında uğradığı silahlı saldırı neticesinde hayatını kaybetmesinden derin bir üzüntü duydum. Terör ve şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu, lanet ettiğimizi her defasında yineliyoruz. Sayın Büyükelçiye düzenlenen saldırı da asla kabul edilemeyecek, insanlık dışı bir olaydır. Türkiye gerek insanlarımız gerekse de misafirlerimiz için güvenli bir ülkedir. Bu saldırılarla Türkiye’nin bu algısını zedeleyerek, olumsuz bir imaj oluşturulmak istenmektedir.

İstikrar adası özelliğini her zaman koruyan Türkiye, iş dünyamız liderliğinde ve STK’ların katkısıyla birlikte milletimizin dayanışmasıyla güvenli ülke olarak itibarını koruyacaktır. Türkiye ve Rusya tarihten gelen dostluğunu, güçlü ekonomik ilişkiler ile perçinlemiştir. İki ülkenin halklarının da teröre karşı ortak tepki verdiğine inancımız tamdır. Tekirdağ İş Dünyası temsilcileri olarak, Sayın Büyükelçinin ailesine, yakınlarına ve Rus halkına başsağlığı dileklerimizi iletiyorum.”

 

GÜNAY: HUZURA KASTEDEREK KAOS ORTAMIYLA AMAÇLARINA ULAŞMAYI UMUT EDENLER ASLA BAŞARILI OLAMAYACAKLAR!
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 0
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2379
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11553
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11801