USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Günay: Doğru, tarafsız, özgür ve güvenilir bir basın, ülke ve toplum gelişiminin en önemli tamamlayıcısıdır.


09.01.2018

Günay: Doğru, tarafsız, özgür ve güvenilir bir basın, ülke ve toplum gelişiminin en önemli tamamlayıcısıdır.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, yayınladığı mesajla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Günay açıklamasında, doğru, tarafsız, özgür ve güvenilir bir basının, ülke ve toplum gelişiminin en önemli tamamlayıcısı olduğunu söyledi.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında gazetecilik mesleğinin sorunlarına ve zorluğuna değinen Başkan Günay, “10 Ocak 1961 tarihinden bu yana kutlanmakta olan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı, büyük bir özveriyle görev yapan basın camiamızın isimsiz kahramanlarını anma ve hatırlama günüdür. Çeşitli zorluklar içinde çalışan, toplumun bilgilendirilmesi ve topluma ışık tutulması amacıyla çalışan gazetecilerimiz çok önemli bir görev ve sorumluluğu yerine getirmektedirler. Gazetecilerimiz, şartlar ve imkanlar ne olursa olsun görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, toplumda saygınlığı olan kişilerdir. Basın yayın kuruluşları ülkemizin ve ilimizin demokratik anlamda gelişiminde önemli görevler üstlenmekte, vatandaşları hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmektedir.” dedi.

Gazetecilik mesleğini yürütenlerin kamu hizmeti yaptığını belirten Başkan Günay, "Halkın gözü ve kulağı olan, zor şartlar altında bu görevi yürüten basın mensupları desteklenmeli ve onlara en iyi çalışma koşulları sağlanmalıdır. Basın çalışanlarının haklarının korunması, sorunlarının çözülmesi, hak ettikleri hayat standartlarına kavuşmaları, onların görevlerini daha iyi yapmalarını sağlayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle bu mesleğe emek ve gönül vermiş ilimizde ve ülke genelinde görev yapan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 53
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2677
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11425
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11673