USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

GÜNAY: Başarıları ile göğsümüzü kabartan Tekirdağlı kardeşimiz Yankı Erel’le gurur duyuyor, tebrik ediyorum


26.09.2018

Tekirdağ TSO Başkanı Günay, “Başarıları ile göğsümüzü kabartan Tekirdağlı kardeşimiz Yankı Erel’le gurur duyuyor, tebrik ediyorum.”

Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Akgül, Tekirdağ Tenis İl Temsilcisi ve Odamız Disiplin Kurulu Başkanı Soner Çizen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Personel Şube Müdürü Ahmet Bedel, Yankı Erel’in annesi İlkin Erel ve babası Tarık Erel ile Yankı Erel’i tenise başlatan ilk performans hocası İsmail Ata, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ı ziyaret ettiler.

5 Yaştan 10 yaşa kadar Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü merkez tenis kortlarında yetişen Tekirdağlı sporcu Yankı Erel, 12-14 , 16-18 yaş milli takım oyuncusu, Türk Tenis tarihinde Wimbledon Tenis Turnuvası’nda çift erkeklerde şampiyonluğa ulaşan ve kupa alan ilk Türk oyuncudur. 2018 Arjantin Gençlik Olimpiyatlarına katılan erkeklerde ilk sporcumuz olup, dünya klasmanında 16. sıraya yükselen ilk oyuncumuzdur.

Gerçekleşen ziyaretten dolayı Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Akgül ve heyetteki misafirlere memnuniyetini dile getiren Başkan Günay, “Yankı Erel kardeşimi en kalbi duygularımla kutluyor tebrik ediyorum. Tekirdağ’ımıza, ülkemize bu sevinci ve gururu yaşattığı için teşekkür ediyorum. Diğer yandan asıl teşekkürü kıymetli annesi ve babasına, tenisle ilk tanıştıran ilk performans hocasına ve emeği geçen herkese ediyorum. Yankı kardeşim elde ettiği başarılarla umut ediyorum ki ilerleyen yıllarda daha çok kupa alarak bizleri sevindirecek ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edecektir.” Dedi.

Gerçekleşen görüşme günün anısına Başkan Cengiz Günay’a hediye takdiminde bulunan heyet, karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından odamızdan ayrıldı.

GÜNAY: Başarıları ile göğsümüzü kabartan Tekirdağlı kardeşimiz Yankı Erel’le gurur duyuyor, tebrik ediyorumGÜNAY: Başarıları ile göğsümüzü kabartan Tekirdağlı kardeşimiz Yankı Erel’le gurur duyuyor, tebrik ediyorum
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 17
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2722
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11470
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11718