USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Günay: Allah, bu millete pusu kuranlara bir daha fırsat vermesin!


29.07.2016

Günay: Allah, bu millete pusu kuranlara bir daha fırsat vermesin!

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Temmuz ayı olağan Meclis toplantısı 27.07.2016 tarihinde Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Tekirdağ TSO Meclis Üyeleri katıldılar. Toplantıda öncelikli gündem; 15 Temmuz darbe girişimi idi.

Meclis toplantısı bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başladı. Meclis gündeminin belirlenmesi ve onaylanmasının ardından günün anlam ve önemine binaen Tekirdağ TSO Başkanı Günay bir konuşma gerçekleştirdi. Günay konuşmasında;

“Meclisimizin değerli üyeleri, bildiğiniz gibi 15 Temmuz tarihinde milletçe büyük bir badire atlattık. Çok şükür kazanan devletimiz, milletimiz ve bizler olduk. Milli iradeye, demokrasiye silah doğrultan hainler hezimete uğradı. Bu zaferde devletin en üst kademesinden sokaktaki vatandaşa kadar sergilediğimiz birlik ve beraberliğin payı büyüktür, bununla gurur duyuyoruz.

Başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, hükümetimiz ve tüm siyasi partilerin kararlı duruşu ile bunu başardık. Fakat en büyük pay sahibi aziz milletimizdir. Darbe girişiminin yaşandığı ilk saatlerden itibaren bugüne kadar meydanları boş bırakmayan Türk milleti ve Tekirdağlılar bu demokrasi zaferinin en büyük kahramanlarıdır. Buradan bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara ise acil şifalar diliyorum.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler de hain kalkışmanın ilk saatlerinden itibaren devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu gösterdik. Devletimizin bekasına, milletimizin iradesine kastedenlere karşı, çok şükür, ilk andan itibaren kararlı durduk. Şimdi temennimiz odur ki hain FETÖ yapılanması devlet, emniyet ve Türk Silahlı Kuvvetleri kademelerinden bir an evvel temizlensin. Allah bu millete pusu kuranlara bir daha fırsat vermesin. Bu noktada alınan Olağanüstü Hal Kararını olumlu karşılıyoruz. FETÖ’cü yapılanmanın temizlenmesi için bu yerinde ve gerekli bir karardır. OHAL millete karşı değil bilakis milli birlik ve bütünlüğe kastedenlere karşı alınmış bir karardır. Bunun örneklerini Batı’nın ileri demokrasilerinde de görüyoruz. Fransa geçtiğimiz günlerde almış olduğu OHAL kararını 6 ay uzattı.

Değerli arkadaşlarım, temennim odur ki hain kalkışmaya karşı bir araya gelen, tek vücut olan milletimizin bu birlik ve beraberliği ilelebet devam etsin. Bu vesileyle yaşanan dayanışma iklimi, hiçbir zaman bozulmasın. İnanıyorum ki 15 Temmuz darbe girişiminden yanımıza kar kalacak en önemli haslet budur. Bu birlik ve beraberlik ortamı çok güzel meyvelerin yetişeceği iklim olacaktır.

Değerli meclis üyelerimiz, dikkatinizi çekerim kalkışmadan sonraki ilk çalışma gününde vatandaşlarımız ve iş dünyası dilediği gibi likidite kullanabildi. Bankalarımız bu konuda hiçbir kısıtlama göstermedi. Hükümetin aldığı tedbir ve uygulamalar ile bu kritik evre finansal açıdan nerdeyse hasarsız atlatıldı. Bu noktada bize düşen devletin en üst yönetiminden tarafımıza verilen teminatlara güvenerek yapacağımız yatırımlardan vazgeçmemektir. Milletimizin, devlete ve demokrasiye bağlılık noktasında gösterdiği özveriye iş dünyası olarak bizler de katkıda bulunmalıyız.

Bunun yolu daha fazla çalışmak daha fazla artı değer üretmek ve böylece daha fazla istihdam sağlamaktır. Büyümek ve gelişmek üzere atacağımız adımları bu kritik evre atlatılsın diyerek erteleme hatasına düşmemeliyiz. Öte yandan devletimiz ve hükümetimiz almış olduğu kararlar ile İş dünyasının arkasında olduğunu göstermiştir. Ekonomi Koordinasyon Kurulu tarafından alınan kararlar bizler için oldukça umut vericidir. Vergi ve prim borçlarının yapılandırılması, varlık barışına yurtiçi varlıkların da dahil edilmesi oldukça sevindiricidir. Ayrıca iş dünyamızdan gelen yoğun taleplere cevaben matrah artırımı ve stok affı konularında da adım atılması son derece yerinde olmuştur. Tüm özel sektörün ve biz Tekirdağlı iş adamlarının bu imkanlardan azami şekilde faydalanacağından eminim. Artık temennimiz alınan bu kararların bir an evvel uygulanması ve ticari hayata yansımasıdır.

Kardeşlerim, gün, birlik ve beraberlik günüdür. Sözlerimi burada noktalarken her birinizi ayrı ayrı kucaklıyor, işlerinizde ve çalışmalarınızda Allah’tan bereket ve muvaffakiyetler diliyorum. Sağolun, varolun, Allah’a emanet olun!” ifadelerini kullandı.

Tekirdağ TSO Meclis Toplantısı, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu’nun faaliyet raporu, gelir – gider hesapları, gelen – giden evraklar gibi konuların meclise sunumu ile devam etti. Toplantının sonunda dilek ve temennilerin dile getirilmesiyle toplantı sona erdi.

 

Günay: Allah, bu millete pusu kuranlara bir daha fırsat vermesin!Günay: Allah, bu millete pusu kuranlara bir daha fırsat vermesin!Günay: Allah, bu millete pusu kuranlara bir daha fırsat vermesin!Günay: Allah, bu millete pusu kuranlara bir daha fırsat vermesin!Günay: Allah, bu millete pusu kuranlara bir daha fırsat vermesin!
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 18
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2723
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11471
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11719