USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ KIRKLARELİ’NDE


03.08.2017

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI  BÜLENT TÜFENKCİ KIRKLARELİ’NDE

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere, 03 Ağustos 2017 Perşembe günü, Kırklareli’ne geldi. Bakan Tüfenkci’ye Kırklareli ziyareti boyunca TOBB’u temsilen, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay eşlik etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı ilk olarak Kırklareli Valiliği’ni ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Bakan Tüfenkci’yi Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Vali Yardımcıları, Kurum Müdürleri ve diğer protokol üyeleri karşıladı.

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent Tüfenkci Valilik Makamında yaptığı konuşmada, Kırklareli'nde bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, Bakanlık olarak ciddi çalışmalar yaptıklarını anlattı. Hızlı Tren Projesi'ni önemsediklerini ifade eden Bakan Tüfenkci, Trakya'nın ve Kırklareli'nin de projede önemli bir yeri olduğunu dile getirdi.

 

Gerçekleşen Valilik ziyaretinin ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi ve beraberindekiler, Şeker Depoları Cazibe Merkezinde düzenlenen Kırklareli iş dünyası temsilcileri ile istişare toplantısına katıldı. Toplantıda Bakan Tüfenkci; Dereköy Sınır Kapısı'nın modernize edilmesi için çalışmalarda sona gelindiği belirterek, sahada genişletme çalışmasının tamamlandığını dile getirdi.

 

İş dünyası temsilcilerinin yaşadığı sorunlar ve çözüm önerilerinin konuşulduğu istişare toplantı sonrası heyet Dereköy Sınır Kapısı’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Sınır Kapısı ziyaretinin ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Çorlu Havalimanı’na geldi. Burada, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay ve diğer protokol üyeleri tarafından Ankara’ya uğurlandı.

 

 

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI  BÜLENT TÜFENKCİ KIRKLARELİ’NDEGÜMRÜK VE TİCARET BAKANI  BÜLENT TÜFENKCİ KIRKLARELİ’NDEGÜMRÜK VE TİCARET BAKANI  BÜLENT TÜFENKCİ KIRKLARELİ’NDE
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 78
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2805
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11553
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11801