USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

E-Dönüşüm, E-Fatura, E-Defter ve E-Arşiv Uygulamaları Tekirdağ TSO’da Anlatıldı


13.11.2019

E-Dönüşüm, E-Fatura, E-Defter ve E-Arşiv Uygulamaları Tekirdağ TSO’da Anlatıldı

 

Tekirdağ TSO ev sahipliğinde Datasoft Yazılım Ltd. Şti. ve İzibiz Bilişim Tek. A.Ş. İşbirliğinde düzenlenen E-Dönüşüm, E-Defter, E-Arşiv ve E-Fatura uygulamalarını içeren bilgilendirme semineri yoğun katılımla Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda yapıldı. Gerçekleşen seminere Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, muhasebeci ve mali müşavirlerle çok sayıda firma temsilcisi katılım sağladı.

Seminerin açılış konuşmalarını yapan Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, “Tekirdağ TSO ev sahipliğinde Datasoft Yazılım Ltd. Şti. ve İzibiz Bilişim Tek. A.Ş. İşbirliğinde düzenlemiş olduğumuz E-Dönüşüm, E-Defter, E-Arşiv ve E-Fatura uygulamalarını içeren bilgilendirme seminerimize hoş geldiniz. Sizleri şahsım ve kurumum Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası adına saygıyla selamlıyorum.

Değerli konuklar, Teknolojinin hızla geliştiği dünyada artık tüm işlemler bilgisayar, internet ve sanal ortamlarda yapılmaktadır. Bizler de artık üyelerimize daha hızlı ve daha iyi hizmet verebilmek için bu teknolojileri öğrenmek ve yeni gelişen sistem, program ve uygulamaları da anlık takip etmek durumundayız. Bu amaçla üyelerimizin ayrılmaz parçası olan E-Fatura, E-Defter, E-Arşiv, E-İmza, E-Bordro diye başlayan E’li sistemler artık işimizin vazgeçilmez bir parçası haline geldi.

Yeni çıkan yasa ve yönetmelikler aracılığı ile bu işlemlerin çerçevesi çizilmiş olup ne şekilde ve nasıl olacağı da belirlenmiştir. Söz konusu uygulamaların alt yapılarını bugünden hazırlamalıyız ve önlemlerimizi almalıyız ki ileride herhangi bir sorun sıkıntı yaşamayalım.

Ben sözlerimi daha da uzatmamak adına bugün bizlerle birlikte olan ve seminerimizin düzenlenmesinde işbirliği yaptığımız Datasoft Yazılım Ltd. Şti. ve İzibiz Bilişim Tek. A.Ş. firma yetkililerine verecekleri kıymetleri bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum. Seminerimizin faydalı olmasını temenni ediyor, zaman ayırarak seminerimize katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Başkan Günay’ın konuşmalarının ardından İzibiz Bilişim Teknolojileri A.Ş. ve Datasoft Yazılım Ltd. Şti. firma yetkilileri tarafından ‘Özel Entegratörlük, VUK 509 Numaralı Genel Tebliğin Getirdikleri, e-Fatura/e-Arşiv Fatura Uygulamaları, e-Defter Uygulamaları, 19.10.2019 tarihli ve 30923 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan 3 Sıra No.lu Elektronik Defter Genel Tebliği (Sıra No: 1) Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, e-Defter Uygulamasında Özellik İçeren Hususlar’ gibi daha birçok konuda detaylı sunumlar yapılarak soru-cevap kısmının ardından seminer sona erdi.

 

 

 

E-Dönüşüm, E-Fatura, E-Defter ve E-Arşiv Uygulamaları Tekirdağ TSO’da AnlatıldıE-Dönüşüm, E-Fatura, E-Defter ve E-Arşiv Uygulamaları Tekirdağ TSO’da AnlatıldıE-Dönüşüm, E-Fatura, E-Defter ve E-Arşiv Uygulamaları Tekirdağ TSO’da AnlatıldıE-Dönüşüm, E-Fatura, E-Defter ve E-Arşiv Uygulamaları Tekirdağ TSO’da Anlatıldı
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 1
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 0
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7651
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7854