USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

E-DEFTER, E-FATURA UYGULAMALARI EĞİTİM SEMİNERİ


15.10.2015

E-DEFTER,  E-FATURA UYGULAMALARI EĞİTİM SEMİNERİ

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ve Datasoft Yazılım Ltd. Şti. ortaklığında düzenlenen E-DEFTER, E-FATURA Uygulamaları ile ilgili eğitim semineri yüksek katılımla, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği eğitim semineri yaklaşık 4 saat sürdü ve Eğitmen Hasan Yener Kahraman tarafından konuya ilişkin sunumlar yapıldı. Programın açılışında konuşan Eğitmen Kahraman, Tekirdağ TSO ile ortaklaşa düzenlediğimiz seminerin gerçekleşmesinde bizlere desteğini esirmeyen ve salon tahsisi konusunda bizlere yardımcı olan Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’a teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

 

Eğitim seminerin ilk bölümünde E-Defter ve E-Fatura uygulamalarından hangi mükelleflerin kullanması gerektiğine dair bilgiler paylaşıldı. Buna göre; Gelir idaresi Başkanlığı tarafından yayınlanan VUK 454 sıra numaralı Elektronik Defter ve Elektronik Fatura kullanma zorunluluğu getirilen mükellefler, 2014 veya müteakip hesap dönemleri brüt satışları hasılatı 10 milyon TL ve üzeri olan mükellefler, 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu’na ekli 1 sayılı listedeki malların imali, ithali, teslimi vb. faaliyetleri nedeniyle Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) lisans alan mükellefler, Özel Tüketim Vergisi Kanunu’na ekli 3 sayılı listedeki malları imal, inşa ve ithal eden mükelleflerin bu uygulamaları kullanması gerektiği vurgulandı.

 

Seminerin devam eden bölümünde ise E-Fatura, E-Defter kullanıcısı olmak için adım adım neler yapılması gerektiği, E-Fatura uygulamalarında firmalar için E-Fatura seri numarasının belirlenmesi ve faturanın oluşturulması, Kurumların tanımlanması, ana belge tipleri, diğer belge tipleri, ödeme yöntem seçenekleri, E-Defter dizin yapısının oluşturulması, muhasebe kayıtlarının oluşturulması, muhasebe fişi, E-Defter ile E-Fatura uygulamalarının kurulumu gibi daha birçok konu başlıkları üzerinden sunumlar yapılarak katılımcılar bilgilendirildi. Son bölümde soru cevap bölümü ile eğitim semineri sona erdi.

E-DEFTER,  E-FATURA UYGULAMALARI EĞİTİM SEMİNERİE-DEFTER,  E-FATURA UYGULAMALARI EĞİTİM SEMİNERİE-DEFTER,  E-FATURA UYGULAMALARI EĞİTİM SEMİNERİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 6
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1613
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7127
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7415