USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU İLLERİ ODA/BORSA YÖNETİCİLERİ TOBB’DA DÜZENLENEN BÖLGE TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ


06.07.2017

DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU İLLERİ ODA/BORSA YÖNETİCİLERİ TOBB’DA DÜZENLENEN BÖLGE TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Bölge Toplantıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile başladı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, istişarelerde bulunmak için bir araya geldiklerini ifade ederken, oda ve borsaların, üyelerine yaptıkları hizmetler konusunda bilgilendirmelerde bulunmalarını ve iş dünyasının bu imkanlardan yararlanmasını istedi.​ TOBB İkiz Kuleler’de düzenlenen toplantıya TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, Milletvekilleri, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Oda/Borsa Başkanları ile Genel Sekreterleri katılım gösterdi.

Toplantıda ekonomideki gelişmelere ilişkin geniş bir sunum yapılırken, Hisarcıklıoğlu son dönemde özel sektör için neler istediklerine, nelerin hayata geçtiğine ve değiştiğine dair bilgilendirmede bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a istihdam konusunda bir söz verdiklerini hatırlatan Hisarcıklıoğlu, 1 yılda 1,5 milyon kişiye istihdam sağlamayı hedef koyarken, 6 ayda 1 milyon 200 bin istihdam rakamına ulaştıklarının altını çizdi.

Büyüme rakamlarının sevindirici olduğuna işaret eden TOBB Başkanı, yıl sonuna kadar da bu yüksek büyümenin devam edeceğine inandıklarını bildirdi. Hisarcıklıoğlu, “Büyümenin yansımasını da istihdam sayısında görüyoruz” dedi. Ekonominin büyümesi halinde ülkenin zenginleşeceğini söyleyen M. Rifat Hisarcıklıoğlu, zenginleşmenin de işsizlik sorununu çözeceğini anlattı.

Karşılıksız çek rakamlarının bir önceki seneye göre yüzde 28 oranında azaldığına dikkat çeken TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Geçen sene karşılıksız çekten şikâyet ediyorduk. Bakın azaldı. Senetlerde bir artış var. İnşallah onun için de uygun bir yol bulunacak” dedi. Otomotiv, beyaz eşya ve mobilya sektörlerinde canlanmalar görüldüğüne işaret eden Hisarcıklıoğlu, yatırım miktarlarında da artışa ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Toplantıda ayrıca meclis üyeleri arasında yapılan anket sonuçları da değerlendirildi.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU İLLERİ ODA/BORSA YÖNETİCİLERİ TOBB’DA DÜZENLENEN BÖLGE TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİDOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU İLLERİ ODA/BORSA YÖNETİCİLERİ TOBB’DA DÜZENLENEN BÖLGE TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİDOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU İLLERİ ODA/BORSA YÖNETİCİLERİ TOBB’DA DÜZENLENEN BÖLGE TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 1
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2461
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11635
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11883