USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ’NDE TEKİRDAĞ TEK YÜREK


08.08.2016

DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ’NDE TEKİRDAĞ TEK YÜREK

15 Temmuz 2016 günü demokrasimize ve milli irademize karşı düzenlenen darbe girişiminin ardından vatandaşlarımız tarafından kararlılıkla tutulan demokrasi nöbetlerinin taçlandırılması maksadıyla, “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de binlerce vatandaşımızın katılımıyla, Valilik önünde gerçekleştirildi.

 

 “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne Vali Mehmet Ceylan’ın yanı sıra; Önceki Dönem Sağlık Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan ve Metin Akgün, Jandarma Alay Komutanı, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Büyüktümtürk, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, protokol üyeleri, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

 

İstanbul Yenikapı’da düzenlenen miting ile eş zamanlı olarak başlayan mitingde ilk olarak Vali Mehmet Ceylan konuşma yaptı. Vali Ceylan konuşmasında; “Aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize, gazi meclisimize, milli birliğimize, bağımsızlığımıza karşı 15 Temmuz 2016 günü başlatılan temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik hain darbe girişimi, 16 Temmuz 2016 sabahı etkisiz hale getirilmiştir. Milletimizin evlatları caddelerde, meydanlarda canları pahasına bu hain darbe girişimine karşı direnç gösterdiler. Ülkemizin diğer illerinde olduğu gibi Tekirdağ halkının da birlikte duruşu, günlerdir demokrasi nöbeti tutması, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesi takdire şayandır.

 

Ulu önder Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetimizin en temel yapı taşı demokrasidir. Ve demokratik bir hukuk devleti çatısı altında bir arada yaşamak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin geleceğinin en önemli garantisidir. Türkiye Cumhuriyeti; Tekirdağ’da olduğu gibi milletine ve devletine sahip çıkan vatandaşlarımızın desteği ile demokrasi ve cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı kalarak ebediyete kadar varlığını sürdürecektir. Yaşanan bu olağanüstü sürecin hızla normale dönmesi için her zamankinden daha fazla sağduyu, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız bulunmaktadır.

 

Her zaman demokrasimize sahip çıkan asil Tekirdağ halkına, darbe girişimine destek vermeyen ve karşı mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza, güvenlik güçlerimize, darbeye bir ağızdan karşı çıkan siyasi parti temsilcileri ile STK’larımızın sağduyulu açıklamalarına ve basınımızın darbe karşıtı tutumuna sonsuz teşekkür ediyorum. Devletimiz ve halkımızla omuz omuza bu günleri de aşacağımıza yürekten inanıyor, darbe girişimi karşısında canlarını ortaya koyarak şehit düşen kahraman güvenlik güçlerimize ve demokrasimize bağlı yurtsever vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum.” dedi.

 

Vali Ceylan’ın konuşmasının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ile MHP Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Emin Yıldız demokrasiye, milli birlik ve beraberliğe vurgu yapan birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından İstanbul Yenikapı’da düzenlenen miting ile eş zamanlı olarak Şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’mız okundu.

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ve Tekirdağ Ticaret Borsası, iki kardeş kuruluş olarak, demokrasi mitinginde, katılımcıların ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile ortak stant kurdular ve bu stantta alanda bulunan vatandaşlarımıza 4’er bin adet dondurma ve soğuk içecek dağıttılar. 

DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ’NDE TEKİRDAĞ TEK YÜREKDEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ’NDE TEKİRDAĞ TEK YÜREKDEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ’NDE TEKİRDAĞ TEK YÜREKDEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ’NDE TEKİRDAĞ TEK YÜREKDEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ’NDE TEKİRDAĞ TEK YÜREKDEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ’NDE TEKİRDAĞ TEK YÜREKDEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ’NDE TEKİRDAĞ TEK YÜREKDEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ’NDE TEKİRDAĞ TEK YÜREK
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 78
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2805
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11553
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11801