USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ TSO’YU ZİYARET ETTİ


06.01.2017

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ TSO’YU ZİYARET ETTİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin toplu açılış ve temel atma töreni için ilimize gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarete CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak ve Seyit Torun, Trakya  Milletvekilleri Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü, Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, Vecdi Gündoğdu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ TSO Meclis Başkanı Mustafa Özden, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, İlçe Belediye Başkanları, CHP İl ve İlçe Başkanları ve Yöneticileri, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Tekirdağ Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, SMMM Odası, Taşıyıcılar Kooperatifi, Ziraat Odası, Süt Üreticileri Birliği başkanları katıldılar.

Toplantının açılış konuşmalarını gerçekleştiren Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, “Sizleri şahsım ve kurumum adına saygıyla selamlıyor, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına şehrimize hoş geldiniz diyor, kendilerini kurumumuzda ağırlamaktan memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. 

Sayın Başkan, kıymetli konuklar sizlere Tekirdağ ile ilgili kısa kısa bilgiler vermek istiyorum. İl genelinde 9 oda/borsamız bulunuyor. Gerçekleşen toplantıda yedi meslek odası olarak sizlerle bir aradayız ve 60 binin üzerinde üyeyi temsil ediyoruz. Bugün sizi şehrimizde, kurumumuzda görmek, ülkemizin yaşadığı bu önemle süreçte bizlere gerçekten moral oldu. TÜİK verilerine göre Türkiye’deki bütün istatistiklerde sanayi üretiminde, tarım üretiminde, hizmet sektöründe ve diğer konularda Tekirdağ ilk on kent arasında yer alıyor. Kurumsal anlamda her bir meslek odası başkanımızın sorumlulukları var. Sorumluluğumuz da önce üyelerimize, sonra da ilimize, bölgemize ve ülkemize karşı. Öncelikle İl Milletvekillerime teşekkür etmek istiyorum. Kendilerini ne zaman arasak ulaşabiliyoruz, şehrimize ne zaman gelseler bizleri ziyaret ediyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İlçe Belediye Başkanlarımızla da sık sık bir araya geliyor, istişare toplantıları düzenliyoruz.

Ancak şehrimizin içerisinde emekli de yaşıyor, memur da yaşıyor, üreten yaşıyor, öğrenci yaşıyor, çiftçilerimiz yaşıyor kısaca toplumun her kesiminden insanlar yaşıyor. Büyükşehir sürecinde de ilimiz farklı yatırımlarla, projelerle farklılaşmaya başladı. Yaşam standartlarımızla ilgili farklılıklar oluşmaya başladı. Bunda dolayı da Belediye Başkanlarımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Fakat ilçelerimiz arasında müthiş gelişmişlik farkı bulunmakta. Örneğin Hayrabolu ile Çorlu arasındaki fark 30 kat, Süleymanpaşa ile Çorlu arasındaki fark 10 kat, bununda sebebi ekonomik ve ticari gelişmelerden kaynaklanmaktadır.

 

Bizler meslek odası olarak ekonomik anlamda projeler üretiyoruz. Ürettiğimiz projeler bizlerin bireysel projeleri değil, bu şehrin iş insanına, ekonomik hayatına, insanların gelişmesine, zenginleşmesine fayda sağlayacak projelerdir. Sizlerin huzurunda yerel yönetimlerimizle daha yoğun bir şekilde çalışmayı arzu ediyoruz. Kendilerinden kurumsal işbirliklerimizde destek bekliyoruz. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimizde yaşayan insanlara bir anket uygulaması gerçekleştirdik. Anket sonucunda çıkan tabloya baktığımızda, bu şehirde yaşayan insanlarımızın %34’ü şehrin yeniden planlanmasını istiyor. %26’sı yeni iş imkânlarının oluşturulmasını istiyor ve istihdamın arttırılması ile ilgili söylemleri bulunuyor.

Kurum olarak her türlü işbirliğine hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum, çünkü kamu kurumları ile, yerel yönetimlerle, STK’lar ile güç birliğini yakalayan şehirler her alanda daha da gelişiyor, zenginleşiyor. Şehrimize ve kurumumuza tekrardan hoş geldiniz diyor, diğer oda başkanlarıma sözü bırakmak istiyorum çünkü her oda başkanımın sizlere iletmek istediği tespit edilen sorunlar, yaşanılan sıkıntılar var. Beni dinlediğiniz için teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Günay’ın açılış konuşmalarının ardından toplantıya katılan meslek odası başkanları kendi üyelerinin ve odalarının yaşadığı sorunları ve sıkıntıları tek tek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ilettiler.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Tekirdağ 10 yıl içinde en hızlı gelişen kentlerden biri olacak. Kent kimliği ile birlikte kent kültürünü de korumalıyız ki kentin tarihsel dokusu korunarak, geliştirerek, çevreyi koruyarak Tekirdağ’ı geliştirmeliyiz.”

Tüm meslek odası başkanlarını dinleyen Kılıçdaroğlu sorunların çözüm önerilerine dair bilgiler paylaştı. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantı, günün anısına plaket takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu odamızdan ayrıldı.

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ TSO’YU ZİYARET ETTİCHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ TSO’YU ZİYARET ETTİCHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ TSO’YU ZİYARET ETTİCHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ TSO’YU ZİYARET ETTİCHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ TSO’YU ZİYARET ETTİCHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ TSO’YU ZİYARET ETTİCHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ TSO’YU ZİYARET ETTİCHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ TSO’YU ZİYARET ETTİCHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ TSO’YU ZİYARET ETTİCHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ TSO’YU ZİYARET ETTİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 9
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1616
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7130
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7418