USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Bulgaristan Ticaret Ataşesi İvalyo Stanev, Tekirdağ TSO’yu Ziyaret Etti


04.09.2019

Bulgaristan Ticaret Ataşesi İvalyo Stanev, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu. Gerçekleşen ziyarete Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemil Koçaş katıldılar.

Tekirdağ’a ilk kez geldiğini ve burada bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Bulgaristan Ticaret Ataşesi İvalyo Stanev, Başkan Günay’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

Türkiye ile Bulgaristan arasında beşeri ve ticari konularda pek çok ortak nokta olduğunu vurgulayan Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, “Hoş geldiniz, sizleri kurumumuzda ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Bölgemiz insanı Balkanları, Bulgaristan’ı çok seviyor ve sık sık ziyaret ediyor. Trakya ve Bulgaristan ile sosyal ilişkilerimize baktığımızda ise çok iyi seviyede olduğunu görüyoruz ve bizler inanıyoruz ki bu sosyal ilişkilerdeki bu durum ticari hayatımıza da yansıyacak ve Bulgaristan ile olan ticaret hacmimiz daha da artacaktır. Türk ve Bulgar halkları aynı yaşam değerlerine sahip, birbirine çok yakın iki toplum olarak karşımıza çıkıyor. Tekirdağ TSO olarak yanı başımızdaki Bulgaristan’daki fuar ve etkinliklere üyelerimizi götürüyor, iki ülke arasındaki ticari faaliyetlerin artması için çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda ülkelerimiz arasındaki ticaret hacminin artması, iki ülke arasındaki işbirliklerinin geliştirilmesi için Tekirdağ TSO olarak her zaman birlikte çalışmaya hazır olduğumuzu belirtiyor,  nazik ziyaretiniz için sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Karşılıklı birçok konuda görüş alışverişinde bulunulmasının ardından ziyaret sona erdi.

 

Bulgaristan Ticaret Ataşesi İvalyo Stanev, Tekirdağ TSO’yu Ziyaret Etti
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 1
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2461
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11635
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11883