USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Binlerce Tekirdağlı demokrasi için yürüdü


25.07.2016

 

Binlerce Tekirdağlı demokrasi için yürüdü

Tekirdağ Valiliği öncülüğünde bir araya gelen binlerce Tekirdağlı, 15 Temmuz kalkışmasını kınamak ve demokrasiye sahip çıkmak adına, ellerinde Türk bayrakları ile yollara döküldü. Tekira AVM önünden Valilik binasına kadar gerçekleşen yürüyüş adeta bir demokrasi şölenine dönüştü. 

15 Temmuz 2016 gecesi meydana gelen ve Ülkemize, Devletimize ve Milli İradeye yönelik gerçekleştirilen darbe girişimini protesto etmek amacıyla Tekirdağ Valiliği öncülüğünde; ilimiz belediye başkanlıkları, kamu kurum ve kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve Tekirdağlı hemşerilerimizin katılımıyla “Demokrasiye Saygı Yürüyüşü” düzenlendi.

Yürüyüşe Vali Mehmet Ceylan’ın yanı sıra Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ Milletvekilleri Ayşe Doğan, Mustafa Yel, Metin Akgün, Candan Yüceer ve Emre Köprülü, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK’lar ile binlerce vatandaş katıldı.

Tekirdağ Köprübaşı Tekira AVM önünden başlayan yürüyüş Valilik binası önünde sona erdi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından konuşma yapan Vali Mehmet Ceylan, “Bu hain darbe girişiminin başarısızlığa uğraması ülkemizin diğer illerinde olduğu gibi Tekirdağ halkının da birlikte duruşu, günlerdir demokrasi nöbeti tutması, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesi her türlü takdire şayandır.” dedi. Ceylan; “Her zaman demokrasimize sahip çıkan asil Tekirdağ halkına, darbe girişimine destek vermeyen ve karşı mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza, güvenlik güçlerimize, darbeye bir ağızdan karşı çıkan siyasi parti temsilcileri ile STK’larımızın sağduyulu açıklamalarına ve basınımızın darbe karşıtı tutumuna sonsuz teşekkür ediyoruz.” Şeklinde ifadede bulundu.

Binlerce Tekirdağlı demokrasi için yürüdüBinlerce Tekirdağlı demokrasi için yürüdüBinlerce Tekirdağlı demokrasi için yürüdüBinlerce Tekirdağlı demokrasi için yürüdüBinlerce Tekirdağlı demokrasi için yürüdüBinlerce Tekirdağlı demokrasi için yürüdü
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 1
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2625
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11373
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11621