USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

BALO YETKİLİLERİNDEN ODAMIZA ZİYARET


12.12.2013

 

BALO YETKİLİLERİNDEN ODAMIZA ZİYARET

 

BALO (Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar) Genel Müdürü Hüseyin İsteermiş ve Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Tamer Balatlı Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ı makamında ziyaret ettiler. Gerçekleşen ziyarete Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Özden, Başkan Yardımcısı Erhan Tanrıöver ve Yönetim Kurulu Üyesi Galip Öge katıldılar.

BALO projesi, 2006-2010 yılları arasında yapılan çeşitli araştırma ve çalışma sonuçları doğrultusunda geliştirilmiştir. Demiryolu taşımacılığının diğer taşıma modellerine göre ekonomik, güvenli, çevreci olması nedeni ve Avrupa Birliğinin bu yöndeki yaptırımları dikkate alınarak, yapılan bu araştırmaların bir sonucu olarak ortaya  çıkmıştır.

 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının, TCDD'nin, akademik çevre ve taşımacılık sektöründeki sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği BALO projesi; Türk ticaret hayatının en üst düzey temsilcisi olan TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) öncülüğü ve katılımında 90 farklı Ticaret ve/veya Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Organize Sanayi Bölgesi ve Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneğinin (UTİKAD) de katılımı ile 92 ortaklı bir yapı olarak Aralık 2011'de şirketleşmiştir.

BALO’nun hedeflerine bakıldığında, Milli bir organizasyon olarak demiryolu ve intermodal taşımalarımız ile Türkiye'nin 2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat hedefini gerçekleştirmesine ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya yaratılmasına katkı sağlamak.

BALO yetkililerini odamızda ağırlamaktan son derece memnun olduğunu dile getiren Başkan Günay, gerçekleşen ziyaret için yetkililere teşekkür etti. Toplantı karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi. 

 

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 13
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2637
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11385
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11633