USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

BAKAN ÖZLÜ’NÜN KATILIMLARIYLA EURASİA TEKNOPARK TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ


18.03.2017

BAKAN ÖZLÜ’NÜN KATILIMLARIYLA EURASİA TEKNOPARK TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katılımıyla Çorlu EurAsiaTeknopark Temel Atma Töreni gerçekleştirildi.  

Törende bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, “Sayın Bakanım, Sayın Valim, Milletvekillerim, Rektörüm, Değerli Protokol Üyeleri, kıymetli konuklar ve basınımızın güzide temsilcileri; sizleri şahsım ve kurumum Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) adına saygıyla selamlıyorum.

Bugün çok anlamlı bir günü yaşıyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferi kurtuluş savaşımızın meşalesi, başlangıcı, ruhu. Başta Gazi M. Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun.

Kıymetli konuklar, bugün bakanımızın aramızda olması da bu anlamlı günü daha da zenginleştiriyor. Sayın Bakanımın iş dünyasına bakışı, hızlı ve çözümcü olması, ön açıcı olması bizler için çok önemli, kendisine üreten adına, esnaf adına, tüccar adına teşekkür ediyorum.  Sayın Bakanım teknoparklar üreten Tekirdağ adına çok önemli. Üniversite sanayi iş birliği çerçevesinde yoğun sanayi kollarının güçlendirilmesi, yenilikçi çalışmaların desteklenmesi, eğitim ve daha etkin çalışma koşulları ile verimliliğin arttırılması ve uluslararası yarışma gücümüzün yükseltilmesi için olmazsa olmazımız denilebilir. Ar-ge ve inovasyon maliyet demek, sizlerin destekleri ile sanayimizin üzerinden bu yükleri almak için bilgiyi güncellemek, ticarileştirmek için bu tesislere ihtiyacımız var. Birazdan temeli atılacak EurAsia Teknopark hizmet binasının ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Özlü, Vali Ceylan ve protokol üyeleri tarafından temel atma töreni gerçekleştirildi.

BAKAN ÖZLÜ’NÜN KATILIMLARIYLA EURASİA TEKNOPARK TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİBAKAN ÖZLÜ’NÜN KATILIMLARIYLA EURASİA TEKNOPARK TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 15
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2447
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11621
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11869