USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI


23.05.2016

AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI

 

Ahilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Tuğlalı Park'ta program düzenlendi. Kutlama programına Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Sami Kayın, İl Protokol Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Program; Ticaret İl Müdür Vekili Enver Tepe’nin günün anlam ve önemi belirten konuşmasının ardından Tekirdağ Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulunun halk oyunu gösterisi ve Tekirdağ Mehteran Takımının dinletisi ile devam etti. Esnaf ve Sanatkârlar Odalar  Birliği Başkanı Sami Kayın’ın yılın ahisi seçilen Fehmi Ülbeği’ye şed kuşatmasının ardından Vali Enver Salihoğlu, yılın ahisine ve ahi adayına ödül verdi. Ahilik Haftası nedeniyle düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay ve Protokol Üyeleri tarafından takdim edildi.

 

Ahilik Haftasının önemine dikkat çeken Başkan Günay, “ahiliğin temelleri 13. Yüzyılda Ahi Evran-ı Veli tarafından atılmış, birlik ve beraberlik ile dayanışma ruhunun sergilendiği en güzel örneklerden biri olan bu teşkilat, toplum düzenini sağlayan ve halkın maddi, manevi tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde örgütlenmiştir. Ticaret ve ekonomi ile sosyal ile kültürel alanda da vatandaşlarımıza yol gösterici olan Ahilik kültürüne sahip çıkarak, kültürümüzü gelecek nesillere aktarmalıyız. Ahi Evran-ı Veli’nin söylemiş olduğu, ‘hak ile sabır dileyip bize gelen bizdendir, akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir’ cümlesinde olduğu gibi ticaret ve ekonomik hayatımızda ahlak ve etik kurallarımızı yitirmemeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle halkımızın Ahilik Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

 

 

 

AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARIAHİLİK HAFTASI KUTLAMALARIAHİLİK HAFTASI KUTLAMALARIAHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 78
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2805
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11553
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11801