USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

ADEN KOLEJİ GENÇ İLİM TOPLULUĞU ODAMIZI ZİYARET ETTİ


11.12.2014

ADEN KOLEJİ GENÇ İLİM TOPLULUĞU ODAMIZI ZİYARET ETTİ

 

Genç İlim Topluluğu Başkanı Ahmet Tırpancı ve topluluk üyeleri Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ı ziyaret ederek topluluk çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Tekirdağ TSO Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda konuşan Genç İlim Topluluğu Başkanı Ahmet Tırpancı; “Genç arkadaşlarımızın bilgi birikimlerine katkıda bulunmak amacıyla bu topluluğu kurduk, topluluğumuz Tekirdağ da ki tüm üniversiteli ve liseli kitleyi hedef almaktadır” dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay; “gerçekleştirmiş olduğunuz ziyaret için sizlere teşekkür ediyor, şahsım ve kurumum adına hoş geldiniz diyorum. Tekirdağ TSO olarak eğitim ve öğretimi çok önemsiyor ve düzenli olarak her yıl eğitim ve öğretime destek olduğumuzu gösteren yardımları öğrencilerimize titizlilikle ulaştırıyoruz. 2015 yılının başlarında TOBB’un kaynakları ile Tekirdağ TOBB Ticaret ve Meslek Lisesi projesini hayata geçireceğiz ve şehrimize bir okul daha kazandırmış olacağız. Ülkemizin genç girişimci ve kadın girişimci fotoğrafına baktığımızda, Türkiye’de 1,5 milyona yakın geç girişimci ve kadın girişimci bulunuyor. Dış ülkelere baktığımızda, örneğin Japonya’da bu sayı 7 milyonu buluyor. Türkiye olarak genç girişimci ve kadın girişimci sayımızı arttırmamız gerekiyor. Bu kapsamda faaliyet gösteren ve ilerleyen yıllarda genç girişimci ve kadın girişimci sayısının İlimizde artmasını sağlayacak olan Aden Genç İlim Topluluğu üyelerini tebrik ediyor, çalışmalarında, eğitim ve öğretim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

 

İş hayatında, bürokraside, siyasette başarılı büyükleri ziyaret ederek konferanslara konuşmacı olarak davet etmek istediklerini belirten Genç İlim Topluluğu Üyeleri, önümüzdeki aylarda Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ı da konuşmacı olarak konferansa davet ettiler ve Başkan Günay’da, gençlerin bu davetini kırmayarak onlara destek olacaklarını ve konuşmacı olarak etkinliklerinde yer alacağını söyledi.  Başkan Günay, “Son olarak gençlerimize yol gösterecek bir öğüt vermek istiyorum, hayallerimizi zorlayabildiğimiz kadar varız, hayallerimizi gerçekleştirebildiğimiz kadar zenginiz” dedi.

Gerçekleşen toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 59
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2786
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11534
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11782