USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

ABİGEM 2016 YILININ İLK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ


15.02.2016

ABİGEM 2016 YILININ İLK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde 2008 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Trakya  Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (Trakya ABİGEM) 2016 yılının ilk Yönetim Kurulu Toplantısını, Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay başkanlığında Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirdi.

 

Başkan Cengiz Günay Toplantıda TRAKYA ABİGEM A.Ş.’nin 2015 Yılı faaliyetleri, gelir ve gider durumu ile ileriye dönük planlamaların konuşulduğunu belirterek Trakya ABİGEM’in 2015 yılı faaliyetleri ile ilgili şu bilgileri verdi;

“Trakya ABİGEM;  Kalkınma Ajansı, KOSGEB ve Kırsal Kalkınma Hibe programlarına toplam 30 proje hazırlanmış olup bunlardan 24’ü hibeye hak kazanmış ve bu sayede girişimcilerimize 4.710.000 TL hibe kazandırmıştır. ABİGEM bu sayede proje başarısında %80 gibi yüksek bir oran yakalamıştır. Ayrıca, 2015 yılında Edirne, Kırklareli, Çanakkale ve Tekirdağ illerini kapsayan toplam 70 eğitim programı düzenlenmiş olup, bu eğitimlerin 27’si Uygulamalı Girişimcilik Eğitimidir. Söz konusu eğitimlere toplam 810 kursiyer katılmıştır. Trakya ABİGEM  “Eğitim İhtiyaç Analizi” sonucu ortaya çıkan sonuçlara göre; “Pazarlama Yönetimi”, “Satış Elemanı Eğitimi”, “Finans”, “Kurumsallaşma”, “Kişisel Gelişim” ve “Zaman Yönetimi”  gibi konularında da 860 kişiye eğitim vermiştir. Gerek eğitim ve danışmanlık çalışmaları, gerekse fon ve hibe programları ile Trakya ABİGEM Girişimciler ve işletmeler için büyük bir fırsattır. Bu anlamda bölgemizin Trakya ABİGEM’den daha fazla yararlanmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Toplantı, Yönetim Kurulu Üyelerinin vermiş olduğu hizmetlerden dolayı Trakya ABİGEM Direktörü Fatih YALDIZ’a ve ekibine teşekkür ederek,  bundan sonraki süreçte başarılarının sürmesi konusunda da dilek ve temennilerde bulunması ile sona ermiştir.

 

 

ABİGEM 2016 YILININ İLK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 6
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1613
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7127
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7415