USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TSO, TSE İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜ TAMAMLADI


24.11.2014

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ile Türk Standardları Enstitüsü (TSE) arasında düzenlenen "İşbirliği Protokolü" Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Sayman Üye Taner Karaoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Göksel Karaevli, Galip Öge, Cemil Koçaş, TSE Marmara Bölge Başkanı Mehmet Hüsrev ve TSE Tekirdağ Temsilcisi Bahri Göktürk'ün katılımlarıyla, 11 Kasım 2014 Salı günü Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda düzenlenen organizasyonla imzalandı. 
     
Gerçekleşen imza töreninde konuşan Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, yapılan protokolün TSE ile Tekirdağ TSO arasındaki işbirliğini güçlendirdiğini belirtti. Tekirdağ TSO Üyeleri'nin her zaman yanında olduklarını ifade eden Günay, "Üyelerimizin daha avantajlı koşullarda hizmet alıp rekabet edebilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Tekirdağ TSO Üyelerine, TSE ile imzalanan protokol çerçevesinde rekabette güçlü taraf olabilmeleri için bir enstrüman daha kazandırmış bulunuyoruz.  TSE ile imzaladığımız protokolle üyelerimiz deney, kalibrasyon ve eğitim hizmetlerinden daha uygun şartlarda yararlanabileceklerdir" dedi.
TSE'nin Türkiye'nin en önemli kalite ve uygunluk değerlendirme kuruluşlarından biri olduğunu dile getiren Başkan Günay, "Bu anlaşmayla TSE, bir kez daha iş dünyasının yanında yer aldığını gösterdi" dedi.
          
Kurum olarak kalite olgusunu her işletmeye aşılamak istediklerini kaydeden TSE Marmara Bölge Başkanı Mehmet Hüsrev, "Kalitenin olmadığı yerde verim olmaz. Tekirdağ TSO kalite konusunda Tekirdağ'a öncülük etmektedir. İmzalamış olduğumuz protokolün bölgeye katma değer sağlayacağına inanıyoruz" açıklamasında bulundu.
Yapılan protokol çerçevesinde, ‘Tekirdağ TSO Üyeleri'ne; Deney hizmetlerinde %20 (TSE'den Gözetim Hizmeti de alan üye firmalara %30), Kalibrasyon Hizmetlerinde %40, Eğitim Hizmetlerinde %30 ve CE Belgelendirmesinde %20 oranında indirim sağlanacaktır’.

 

TEKİRDAĞ TSO, TSE İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜ TAMAMLADITEKİRDAĞ TSO, TSE İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜ TAMAMLADI
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 54
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1726
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7240
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7528