USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

KONYA SANAYİ ODASI 40. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ


28.11.2014

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Konya Sanayi Odası’nın 40. Kuruluş Yıldönümü etkinliğine katıldı. 40 yıla damgasını vuran sanayicilerin ödüllendirildiği gecede konuşan Hisarcıklıoğlu, “Bugün itibariyle 25 tane firmamız ilk 1000 büyük firma arasına girmiş. Yerli otomobilde babayiğidin Konya’dan çıkacağına inanıyorum. İnşallah Konya babayiğidini de çıkartacaktır" dedi.​

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurlu Üyesi Cengiz Günay, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, Konya İl Protokolü’nün katıldığı toplantıda konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, bugün itibariyle Konya’nın kıskanılacak bir noktaya geldiğini belirterek, “Bugünkü tabloya baktığımız zaman Türkiye’nin yönetiminde kim var. Bir Konyalı Başbakanımız var. İçimizden gelen birisi. Anadolu insanı ve Türkiye olarak bundan başka ne isteyebiliriz. 10 yıl önce Türkiye’nin en büyük 1000 firması arasında toplam 13 tane Konyalı sanayicilerden firma var. Bugün itibariyle 25 tane firmamız ilk 1000 büyük firma arasına girmiş. Yerli otomobilde babayiğidin Konya’dan çıkacağına inanıyorum. İnşallah Konya babayiğidini de çıkartacaktır" dedi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Konya'nın tarihsel süreç içindeki öneminin büyük olduğuna işaret etti. Hisarcıklıoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun göreve geldiği günden itibaren kendilerini ve sanayiciyi desteklediğini belirtti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile iki gün önce 57 İslam ülkesinin bir araya geldiği İslam Ticaret Sanayi ve Tarım Odası (ICCIA) Toplantısı'nda beraber olduklarını dile getiren Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti: "Orada da hayırlı bir işe imza attık. TOBB olarak Filistin'de kuracağımız organize sanayi bölgesi tecrübesini Filistinli kardeşlerimize aktarıp, 5 bin Filistinli kardeşimize iş imkanı sağlayacak bir projenin ortak imzasını, Filistin Başbakan Yardımcısı ile attı. Böylelikle Filistin'de kuracağımız sanayi bölgesini, Türkiye'nin 281. organize sanayi bölgesi haline getirmek üzere imzayı attı"

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ise konuşmasında, devletler kurmuş bir milletin evlatları olduğumuzu belirterek, "Bizim medeniyetimizin temelinde sevgi, barış, kardeşlik var. Ecdadımız bu toprakların bize ilelebet yurt olması için canlarını vermişler. Dünyada medeniyet inşa etmiş milletlerdeniz. Özellikle İslam medeniyeti dünyaya çok büyük hediyeler sunmuş. İslam’ın doğuşundan ve ilk gelişme yıllarından itibaren İslam dünyası dünyanın en gelişmiş toplumları olarak dünyanın gidişatına yön vermiş. Bunu kılıçla, silahla yapmamış, ilim ve gönlü birleştirerek yapmış. Bilim adamı olmak için dine şaşı bakmak gerekmiyor. Dünyanın en önemli bilginlerinin dine bakışı pozitiftir ama son yüzyılda bunda çok farklı anlayışlar ortaya çıktı. Maalesef özellikle son 300 yılımızda bilime, sosyal bilimlere verdiğimiz değer azaldıkça milletimiz açısından bir duraklama yaşandı. Yiğit düştüğü yerden kalkar. Şimdi yeni bir sıçrama yapmanın, en fazla yoğunlaşmamız gereken alan bilim ve teknolojidir. Bu açıdan Konya’yı önemsiyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından 40 yıllık üyeler ile hayatta olan eski oda başkanları ve meclis başkanlarına plaket verildi, 40. yıl pastası kesildi. Öte yandan Hisarcıklıoğlu, Konya Sanayi Odası Gecesi'nin öncesinde Konya’daki odaların ve borsaların  yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle bir sohbet toplantısı yaptı. Görüşmede karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

KONYA SANAYİ ODASI 40. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİKONYA SANAYİ ODASI 40. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİKONYA SANAYİ ODASI 40. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 30
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1637
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7151
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7439