USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

2015-2016 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI BAŞLIYOR


28.09.2015

2015-2016 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI BAŞLIYOR..

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Günay mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

“Yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanı ile çarpan minik yavrularımıza, öğretmenlerine, arkadaşlarına ve okuluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan sevgili çocuklarımıza ve onurlu mesleği seçen değerli öğretmenlerimize 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum. Eğitim, şüphesiz her dönemde bütün toplumların öncelikleri arasında yer almıştır. Günümüzde de büyük bir hızla değişen ve gelişen milletler, dünya birincisi olma yarışlarını, bütün bireyler için sağlanan kaliteli ve nitelikli bir eğitimle güçlendirip hızlandırmaktadır.

Bu hedefi gerçekleştirmek için, eğitimde kalitenin yükseltilmesini, eğitim sisteminin küreselleşen dünyanın şartları ve toplumun beklentileri doğrultusunda çağdaş ölçütlere kavuşturulmasını, ezbercilikten uzak, insanı temel alan, bilginin üretilmesini ve kullanılmasını öğreten çağdaş eğitim politikaları ile araç ve yöntemlerinin benimsenmesini amaçlayan çalışmalar kararlılıkla sürdürülmektedir. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanılabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirebilmek olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı, fedakâr öğretmenlerimize emanet ediyor, yeni eğitim-öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, öğretmenlerimize ve ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, başarı dileklerimi sunuyorum” dedi.

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 4
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2383
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11557
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11805