USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlu olsun


01.07.2020

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlu olsun

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 94. yıl dönümünü yayınladığı bir mesajla kutladı.

Başkan Günay kutlama mesajında, 1 Temmuz 1926'da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile Türkiye'nin kendi karasularında egemenlik ve bağımsızlığını ilan etmesiyle birlikte Türk Ulusu’nun denizde de büyük bir zafer kazanmasının 94. yılını kutlamanın bir kez daha mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Bir deniz ülkesi olarak, denizciliğe gereken önem ve önceliğin verilmesinin küreselleşen dünyada ulusal bir zorunluluk haline geldiğini belirten Günay şöyle devam etti:

"Bugün bizlere düşen görev denizciliğimizi gelecek nesillere daha gelişmiş bir halde bırakmamızı sağlayacak çalışmalar yapmak ve projeler üretmektir. Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde oldukça önemli olan denizcilik sektörümüz, balıkçılık ve taşımacılık yanında, gemi inşa ve yan sanayisini harekete geçiren, yatçılık ve kıyı tesisleriyle turizmi destekleyen ve ülke savunmasında vazgeçilemeyen bir sektördür. Bu anlamlı günde tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet ve saygıyla anıyor, başta denizcilerimiz olmak üzere tüm halkımızın Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

 

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 13
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 0
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7341
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7544